1 Temmuz 2011 Cuma

1 hafta olmuş bile

Canım bebi, 1haftalık oldu bile. Benim minik yakışıklı erkeğim hastaneden eve geldiğimiz ilk gün bize resmen şok geçirtti. Hastanede duran çocuk eve adım attık aglamaya basladı saatlerce susturamadık. Tam 4 kişi. Kayınvaldem, annem, supermario ve ben deli divane olduk ama hepimizi maymun etti. Zaten 3 level var. sütünü ver, gazını çıkar, altını değiştir. Hepsini yaptık bu sirkülasyon saatlerce sürdü ama bebi ne uyudu ne sustu. En sonunda dr. götürmeye karar verdik kendini yırtıyordu o sırada  bir gün önce hastane'de de olan tükürüğü boğazına kaçıp birden morarınca film koptu. Aynı anda ben dr.'un rahimi toplasın diye verdiği  yüksek dozdaki ilacı ilk kez içmiştim.

Öyle bir yan etki yaptı ki ellerim morardı tırnaklarım bem beyaz kaldı bir titreme yok böyle bir an.Hayatımda yaşadıgım en kötü anlardandı sanırım. Yanımda kımse yoktu supermarıo ya seslenıyorum ama tıtremekten cenem ve dikiş yerlerımın acısından öluyorum dakikalarca sürdü. İçerde bebi yatakodasında ben ayrı kıvranıyoruz. supermario hastanede gösterdıklerı gibi sırtıne vurarak nefesını actı ama ömrümüzden ömürler gitti. Sonra bana koştular fön makınası sıcak su torbasıyla yaz sıcagında buz gıbı halımı çözmek ıcın. Dr.u aradı supermario ilacı kesın demiş. İçmedim bir daha çok şükür olmadı.

Bu anlardan sonra o gece ve sonraki günlerde geceleri nöbetleşerek Bebi'nin yutkunup yutkunamadığına baktık. Vücudum halsiz psikolojimiz acaba ne zaman düzelir diyerek geçti.  Çok şükür o da artık düzene girdi. Geceleri tilki uykusunda da olsa o uyudugunda uyuyabiliyoruz.

Bunun dışında güzel şeylerde var elbet. Müthiş bir aşk! Yani yapmayı en sevdıgım seylerden bile milyarlarca kat fazla bir sevgi.Gözleriyle etrafı suzerken şehla yapıyor buna şaşı bak şaşır adını taktım bir şebelek bir eşek maymunu oluyor ki sevgiden zarar vereceğiz diye korkuyorum.  Elimde foto makinası flas kapalı her anı cekmeye calısıyorum. Babası pek cesaretli tahmınımden fazla fazla. tutabilirmiyim diye düşünürken nöbet tutup uyutuyor bile. Sakallarını battaniyeye bir sarışı var ki bebi'ye zarar gelmesin diye tam komedi. Annem deli divane zaten laf ebesi yaptı öyle çok onunla konusuyorki o da anlıyormus gibi dinliyor annemı pek mutlular. Kayınvaldem her gün geliyor görmeye o da aynı deli divane.

Gunler cbauk geçiyor şaka gibi naısl bakıcaz derken 1 hafta geçmiş bile. 4. gününde dr. kontrolleri vardı sarılık ve odyo testi. dr.a giderken hep uyudu oto koltugunda maşallah. akşamında bahçede güzel bir keyıf yaptık annem ben ve supermario. hatta kocacım bebi'nin şerefine nargile bile yaktı. Bebi yatagında görüntülü kamera bahcede onun hareketlerini gözetleye gözetleye oturduk :) dün akşam ikinciyi yaptık hatta. Görüntülü walkie talkie çok çok süpersonik bişi nereye gitsem taşıyorum evin içinde.


Şimdi uyuyor pireleri uçuyor gece beni dikti ayağa :)