18 Şubat 2013 Pazartesi

bla bla bla

Bir haftayı geçti tüm boş vaktimde hesap kitap yapıyorum.
Sağolsun Supermario'nun armut piş ağzıma düş hayat felsefesi :)

Önce tatil için bütçe çıkardım baktım istediğim yerler 6,5'u geçiyordu ona o parayı  verene kadar zaten arabayı değiştirmeyi düşünüyorduk biraz daha fazla çekelim daha üst model olsun diye düşünmeye başladım.  Faiz oranlarını incelerken kredi yapılandırmanın tam bizim ödediğimiz konut kredisine uygun oldugunu görüp faiz yapılandırmasıyla ilgili tüm bankalarla görüşüp konut kredisinde yapılandırmaya geçtim. Bankada memurlara sorduğum sorulara 7 kişiyi arayarak cevap verememesi bir kez daha kıl müşteri sınıfına soktu beni  biliyorum ama yapacak bir şey yok her detayı bilmem lazım. Neticede 5yıl daha kredimiz var ve hangi yapılandırma benim bütçeme en karlı olduğunu bilmem lazım. Sonunda ödeyecediğimiz rakam düşünce  arabadan vazgeçip daha fazla bireysel kredi çekelim evin kalan kredisini hızlıca kapatalım planları mantıklı gelmeye başladı. Supermario'ya 4-5 sayfa brif hazıladım resmen sunuma çıkar gibi böyle olursa böyle, ben işten çıkarsam böyle, ikimiz ödersek böyle, tatile gidersek böyle olur diye bütçe hazırladım.

Biraz dişimizi sıkıp bu yıl tatile gitmezsek evimizin kalan kredisini çok rahat kapatıyoruz'u anlatmaya çalışsamda o tatili daha çok istedi. Ben hep böyleydim hep kenara atalım biriktirelim modundayım.  Evlenirken de düğün yapmayalım oraya harcıyacağımız parayla ev alalım peşinatımız olsun diye düşünmüştüm iyi ki de öyle yapmışız. Yine düğünümüz olmuştu ama farklı bir konseptde.Tatilde casino'da para kazandıgımızda 3 kuruş bile olsa bugünlük tamam yeter oyanadık zevkimizi aldık kalanları yarın oynarız diye kenara sayarak ayırdığım çoktur. Supermario dalga geçer benimle bu huyum yüzünden ama hakkımıda teslim eder bizi çekip çeviriyorsun diye. Yetinmeyi bildiğim için sanırım Allah kat kat fazlasını verdi 5yıllık evlilik dönemimize baktığımda hep bir önceki yıldan çok daha iyi şartlara sahip olduğumuzu görüyorum...  Zaten fazlasında hiç gözüm olmadı gördüklerimizden geri koymasın derim dua ederken hep.

Şuan istediğim bir ev var kredimizi 1,5yılda kapatıp o evi almak istiyorum. Önce ben inandım her zamanki gibi şimdi Supermario'ya zerk ediyorum zehiri:) herşeyin hayırlısı önce tabii.
Tatil için fiyatta küçülmeye giderek 6,5'luk değil ama yarısı kadar başka bir yere gitmeye karar verdik ve cumartesi günü gidip aldık ets'den. Fazla açılmadan hem de istediklerimizi yaparak dengeli gitmek ne supermario'yu ne beni üzecek.