10 Haziran 2011 Cuma

O kadar kaşıntı boşa değilmiş

Ben biliyordum bu kadar kaşıntının hayıra alamet olmadığını. Yaklaşık 1  aydır her hafta karaciğer tahlili yapılıp bakılıyordu nedeni nedir diye ama her defasında temiz çıkıyordu sonuclar. Gecen hafta salı günü Safra Asidi ölüçü yapıldı o da 9 gunde cıkan bir testmiş sonunda bu gün muayenemle belli oldu.
Safra asidim en yüksek dozda cıktı. Bu da şu demek oluyor gebeliğe bağlı olan bu yükseliş tüm vücuda yayılıp kaşıntının oluşmasını sağlıyor. Kötü yanı karaciğere tahribat verirse fena işte. Bu gün yeni bir test daha yapıldı sonuclar yarın cıkıcak bakalım karaciğer temiz mi. İlaç verdi gece de 2 adet içmem gereken. Bu asidin vücuda dağılmasını engelleyip kaşıntıyı bitiryormuş. Keşke diyorum daha erken bakılsaydı bu safra asidi ölçümüne bu kadar uykularımı kaçıracak uykusuz geceler geçirtecek, ağlatacak kadar zor günler geçirmeseydim.

Bu arada safra asidi yüksek olan gebelerde normal doğum önerilmezmiş çünkü nekadar uzarsa tarih karaciğere sıçrama riski o denli artarmış. 38 hafta'da geliyor benim minik bebi'm. Bu cuma değil bir sonraki cuma artık alırız seni dediği anda hissettiğim gülücük dr.'un odasından çıkınca yerini hem gülen hem  gözyaşları pıtır pıtır yanlardan akan bir bana bıraktı yerini. Hemşire sordu kötü birşey mi var yok dedim mutluluk gözyaşları.. O kadar bekle ve artık cidden yaklaşsın ve tarih bile belli olsun. Öyle tuhaf ki ondan ayrılmak. İlk annemi aradım telefonunun sesini duymak bilemedi bir türlü:) sonra supermario'yu. Ne yapacağını bilemedi telefonda sesi şekilden şekile girdi gerçekten mi gerçekten mi deyip durdu.

Ciddi bir heyacan sardı şaka maka gün geliyor artık. Yarın bebi'nin kıyafetleri yıkanıp ütülenecek, Pazartesi günü evi detaylı temizlik için geliyor temizlikçi, sonra benim röfle yenilenecek , 3 yıl oldu hala almadıgımız ikametgahlar alınacak bebi'ye nüfus cüzdanı cıkarken lazım malum, sonra bavul hazırlanacak.

Son düzlükte bayağı yoğunluğa girdik. Sağlıkla gelsin tek arzum o, heyecan dorukta.

Bu arada 3 kilo 150 gr. olmuşsun miniğim, ellerini yalıyordun ultrasonda:)