28 Eylül 2009 Pazartesi

Darıca Hayvanat Bahçesi'nde bir pazar


Daha bayram da yaptıgımız Cunda & Ege turu tatil fotolarını ekleyememişken birde Darıca Hayvanat bahcesi eklendi gene unuttum foto makinasını.

Pazar bulutlu bir sabahla uyandık bayramdan kalan yorgunlukla erkenden uyuduk cuma cumartesi günü. Pazarda erken uyandık bisürü vakit geçirdik ki tekrar uyuruz diye ı ıh uyunmuyor.
Pazar kahvaltısı pazarlıgı yaptık ben bu hafta hazırlıycam sonraki hafta kocada sıra. Gazete ekmek ikilisi almaya giderken çayıda koymayı ihmal etmedi pek sorumluluk sahibi kendisi:P

Geldi ve masayı kurdu ben mi? ben yumurtayı kırdım :D

Kocacım plan yapmış bugun darıcaya gidelim dedi Hızlıca cıktık öğlen 12,30 gibi evden ve darıca hayvanat bahcesi yada boğaziçi hayvanat bahcesi  Gebze'ye doğru.

Geldiğimizi anlamadık bile ufak bır tabelası vardı. Ben Faruk Yalçın'ın ölümünden sonra bakımsızlaştığını okumuştum. Ve son olarak Nil Karaibrahimgil puma yavrusuna sponsor olup adınıda pumi koymuştu.

İçersi beklediğimden güzeldi. Hayvanlar envai çeşitti. Leopar, kaplan, aslan, puma, vaşak, rengarenk papağanlar, maymunlar, penguen, sürüngenler, şempaze, midilli, at, timsah, lama, keçi,koyun deve, bilimum kuş türleri, akvaryumda irili ufaklı ayrı ayrı sergilenmiş balıklar, aklıma gelmeyen birsürü hayvan daha, birçok orjinal botanik bitki. Yanımda yarım ekmek getirmiştim besleriz diye çokda iyi yapmışız. Çünkü hayvanlar okadar evcilleşmişki yanlarına gider gitmez sizden birşeyler vermenizi bekliyorlar.

Ben hernekadar cok yanaşamasamda kafesin içine dogru bırakıp kaçarak onları sevdiğimi bilmelerini istedim:P Aşko herbirini eliyle besledi. İçeride zaten kese kağıdında çerez, muz ,patlıcan , havuc gibi kokteyler satılıyor hayvanlara özel. Biz ekmeğimizle besledik:)

 Daha cok yardım lazım parka. Düşündüm de Süreyya Yalçın babasının oluşturdugu bu parka biraz destek olsa, Eminim onun için günlük harcadığı paralar orayı çokca kalkındırır.
 Çünkü Faruk Yalçın öldükten sonra park geliri sadece girişlerde alınan 15TL'ye baktıgı için hayvanlarının bakımını karşılamakta epey zorlanır olmuşlar.

Birde sembolik rakamlarla istenilen hayvanların yıllık bakımı için sponsor olabiliyorsunuz. Mesela Lacoste timsahlara sponsor olmuş, Nil puma'ya, Aziz Yıldırım Kanaryalara :) Çok güzel bir hediye olabilir bence.  Kaplanın yanında isminiz yazılı olması  sertifikanızın elinizde olması filan. Hoş olmuş.

Ne iyi etmişizde gelmişiz dedik. Birkaç yıla kalmaz bakım yapılmazsa telef olabilir. Henüz daha iyiyken ortam görme şansımız oldu.

Güzel bir vakit geçirdikten sonra karınlar acıkmıştı. Kartal da birsürü fastfood zincirinin ve outletlerin oldugu sahil kısmında pizza hut'ta karnımızı doyurduk. Ordan sahilden geze geze caddeye doğru ilerliyordukkiiiiii

nargile tütünü alalım kadıköy'den diye rotayı gene değiştirdik. Kadıköyde otopark olayı zulüm baya bir dolaştık yer bulucaz diye. Sıkıntı basmıştı ki bulabildik. Bu sefer nargileci bulmak ne mümkün bilenlerde söylemiyor yerini. En sonunda sora sora  metsan nargile'yi bulduk . Üzümlü ve muzlu aldık. Eve dönüşte biralarımızıda alıp çokgüzelhareketlerbunlar ve 6alatasarayın yenilişini :) izledik nargile eşliğinde.
Negüzel bir haftasonuyduuuu