28 Ekim 2009 Çarşamba

Koza'yı Güzel Parçalamakta İş..


Akşam kocimin askerden izne gelen kuzeni bizdeydi. Askerlik yaramış zayıflamış ee yaşıda büyüyor düşünceleride oturmaya başlamış.

Yemeğimizi yedik alelacele akşam misafir olunca en güzel seçenek pizza oluyor. Etobur biri olarak Dominos turkish pizza'sını sevıyorum, ama bir eleştirim var pizza değil "hamur üstü malzeme" mübarek. Peynir tadı almak git gide zorlaşıyor dominoss pizzalarında. Pizza Hut olsa yakında onu tercih edeceğiz ama el mahkum en yakın Dominos.
Kuzen de bizim gibi nargile seviyormuş, güzel bir nargile yaptı kocişko zaten askerin hikayesi bitmez o anlattı biz dinledik.

(İpek böcekleri kozalarının içinde duvaklı gelin gibiler)
Teyzeciğimizide görmeyeli bayağı uzun zaman olmuştu evine bırakmaya askerkuzeni götürürken biraz otururuz orada dedik sohbet muhabbet öyle güzeldi ki, yarım olmuş kalktıgımızda iş olmasa gene oturulurdu. Diğer kuzen de cumartesi evleniyor. Gelinliğini gösterdi kızlar bir araya geldimi neyapar hemen susmadan konuşur bizde geleneği bozmadık her detay için ayrıca plan yaptık. Saçın açık olsun taçdaki incilere uygun inci küpelerini tak,papilerin içine corap giy kaydırmıyor ayagı, stress yapma anın tadını cıkar kafana takma sorunlar illaki çıkıyor hiçbirşey senin gününden önemli değil sonra benim düğünüm ne cabuk geçti diyeceksin, nikah salonuna girip perde açılana kadar hiçbirşey anlamıyorsun alkışı görünce hayat duruyor sanki diye brifingleri verdim :P. Öhöm öhöm bizde eskidik yaaa, 1,5 yıl önce ben soruyordum napılır napılır diye.. Güzel bir gelin olacak kendiside pek güzel zaten.

Evlilik zor zanaat hakikaten, keyfine varmak da şahsın elinde kabusa çevirmekte.

Net'deki yazılardan birinde şöyle diyor; Eğer evlilikte kadının saçlarının hiç yağlanmadığı ve adamın geceleri terlemediği düşünülüyorsa, asla kavga edilmeyecek ve lavabo tamir edilirken dahi gülüşüp öpüşülecek zannediliyorsa zaten beklenti bir evlilik değil, bir amerikan filmini yaşamaktır.

aynen bu mudur  budur. :)